cimlap-vizeses

Beszámoló az NTP – SZKOLL 2019 0018 azonosítószámú pályázat megvalósításáról

A pályázat során a következő szakmai tevékenységeket valósítottuk meg: 2019 őszén a tanulmányi napjainkon Microsoft Office kurzuson vehettek részt diákjaink, melyet Szebellédi Áron oktató tartott a számukra, többek között elsajátíthatták a Word-höz, a Power Point-hoz, és az Excelhez tartozó alapvető ismereteket, amelyek a szakdolgozatíráshoz, a prezentációhoz nyújtottak hasznos információkat, ill. a bonyolultabb táblázatszerkesztésben is segítette őket. 2019 októberében egy híres roma szakács, Tonté Barbara látogatott el hozzánk, ahol diákjaink megismerkedhettek a tradicionális cigány konyhával, majd 10.21-én a Színművészeti Egyetem Ódry színpadán tekintettük meg a Füstös c. színdarabot. 11.16-án hagyományőrző zenés estet tartottunk, 12.07-én pedig Daróczi János vezetésével megzenésített versek estje került megrendezésre. A 2020 februárjában a tanulmányi kirándulásunkat Szombathelyre és Kőszegre szerveztük, ahol a pályázat keretén belül a szombathelyi Püspöki Palotát tekintettük meg Székely János Püspök Úr vezetésével, illetve Kőszegen a Jurisics-várat. 2020.02.22-én a Romano Glaszo együttes látogatott el hozzánk és koncertet adtak. 2020 tavaszi félévében három diákunk tudományos kutatását tudtuk támogatni a pályázatnak köszönhetően, Virág Ádám, Orsós Zoltán, és Oláh Orbán kapott tutori vezetést a dolgozatához. A 2020/21-es tanév évnyitó táborában 08.28-án Kerecsendre látogattunk, ahol az Apró Lábak Biztos Kezdet Gyermekházban találkoztunk mélyszegénységben élő gyermekekkel, édesanyákkal és önkéntesekkel. Itt szakkollégistáink önkéntes feladatokat vállaltak, gyümölcsfák ültetésénél segítettünk, illetve a gyermekekkel játszottunk, majd közösen fogyasztottuk el ebédünket, amelyet szintén a pályázati forrásból tudtunk megvalósítani. A 2020/21-es tanév őszi félévében pedig egy Bevezetés a photoshop használatába kurzust tudtunk tartani Nagy Attila oktatónk vezetésével, ahol a diákok elsajátíthatták a programhoz tartozó alapvető ismereteket és készségeket. 

Az NTP által megvalósult kurzusaink

Diákjaink a Microsoft Office termékcsalád három elemével, a Microsoft Word, Excel és PowerPoint alkalmazásokkal ismerkedhettek meg a kurzuson, és gyakorolhatták a napjainkban szinte nélkülözhetetlen programok gyors és egyszerű használatát. A kurzus tematikáját és a hallgatók által készített gyakorlóanyagokat itt tekintheted meg.

Diákjaink a pályázat jóvoltából megismerkedhettek a Photosop program használatával is.

Bevezetés a Photoshop használatába