Szakkollégisták egymásnak adják a szót a 2015-16. tanév tavaszi félévének első tanulmányi hétvégéjén átélt élményekről.
Szerzők: Kőszegi Dóra, Oláh Zsolt, Farkas Teodóra
Pénteken elkezdtük tanulmányi hétvégénket. Családias légkörben néztünk meg együtt egy filmet, melynek címe a Bazi nagy francia lagzi. A film amellett, hogy rendkívül jól szemlélteti világunk sokszínűségét, és a különböző kultúrák ütközését, nagyon szórakoztató volt.
Az általam választott egyik tárgy a Lelkigyakorlat, melyre majd a félév során egy hétvége alkalmával kerül sor.
A másik a Közgazdaságtan kurzus. A gazdaság életünk mindennapjaihoz tartozik, átszőve ezzel az egész világot. Nem véletlenül tartozik szakkollégiumunkban a kötelezően teljesítendő kurzusok közé. Nagy érdeklődéssel vártam hát az első órát, hiszen szorosan kapcsolódik az egyetemen végzett közgazdász szakomhoz. Az órákat dr. Novoszáth Péter egyetemi tanár tartja. A tanár úr az első óra alkalmával felvezette nekünk az félév tematikáját, mely izgalmasnak bizonyult. A gazdaságot keresztény vonalon fogja felvezetni nekünk, kapcsolatban a pápával és az egyházakkal. Az órát színesítik a tanár úr által behozott személyes történetek, és olyan videó anyagok, kis filmek, melyeket a sajtó nem részesít előnyben.
Oláh Zsolt:
Ebben a félévben bekerülhettem Dr. Rövid Márton Társadalomtudományi ismeretek nevű kurzusára. A kurzus első alkalmával egy filmet néztünk meg, mely a társadalmi előítéletekről, a sztereotípiákról, és a diszkriminációról szólt. Így körül is jártuk ezeket a fogalmakat, hogy mit is jelentenek. Valamint szétosztottuk a témákat, hogy ki milyen jellegű kiselőadást tartson a kurzusok alkalmával. A témák szerintem nagyon jók, így a kurzus hátralevő része nagyon érdekesnek ígérkezik.
Nagy örömömre szolgál, hogy részt vehetek Farkas Zsolt Cigány tánc nevű kurzusán, ugyanis nagyon szeretnék megtanulni táncolni. Bevezetésként megtanultunk pár alapvető lépést. Igaz, hogy néhányunknak elég nehézkesen indult, de végül belejöttünk. Úgy gondolom, hogy már most rengeteget fejlődtem. Várom a következő alkalmat.
Elsős kollégistaként első félévben a kötelező kurzusokon kellett részt vennem, számomra tehát ez a második félév volt az, ahol szabadon választhattam kurzust. Délelőtt Zsolthoz hasonlóan a Társadalomtudományi ismeretek órán vettem rész. Hosszasan körbejártuk az általa már említett témákat, a köztük lévő különbségeket is megbeszéltük.
Délután Vállalkozástan kurzuson vehettem részt, melyet Hajdu András, a Wizz Air egyik alapítója tartott. Nagyon hasznosnak tartom, hogy egy olyan embertől hallhatunk vállalkozási ismeretekről, aki maga is végigjárta azt az utat, amely ahhoz kell, hogy sikeresen tudjunk működtetni egy vállalkozást.
A szakmai hétvége programjait nagyon hasznosnak tartom, hiszen ezáltal olyan új ismereteket is szerezhetünk, melyek nem tartoznak szigorúan egyetemi, főiskolai tanulmányainkhoz. Az elkövetkezendő félévben még három tanulmányi hétvége vár ránk.
Vasárnap Hiba György SJ lelki programmal várta az erre nyitott szakkollégistákat, délben pedig egy bensőséges Veni Sancte szentmisével hívtuk a Szentlélek segítségét a kezdődő félévhez. A misét Forrai Tamás SJ, a Jezsuita Rend tartományfőnöke mutatta be.