Megrendezésre került az idei év szakkollégiumi hétvégéje
Az elmúlt hétvége nem titkolt célja volt, hogy megerősítsük közösségünkben az összetartozás érzését. A helyszín ez alkalommal nem egy szálloda, hotel, vagy jól megszokott környezet volt, hanem annál valami sokkal izgalmasabb: az április 22-24 között zajló szakkollégiumi hétvégénknek Szendehely-Katalinpuszta, azaz a Börzsöny és a Cserhát kapuja adott otthont.
Érkezésünk estéjén rögtön szembe találhattuk magunkat egy olyan kihívással, mely számomra óriási élménynek bizonyult. A péntek esti program egyáltalán nem mondható megszokottnak, kizökkentett minket a komfortzónánkból, és erre úgy vélem, néha szükségünk is van. Az volt a feladatunk, hogy 4-5 fős csoportokban vágjunk neki a sötét erdőnek! Ez nem is volt olyan sötét és rémisztő, így jókedvvel és lelkesedéssel vettük az elénk kerülő akadályokat. Mindenkinek új volt a szituáció, így izgalommal töltött el minket, hogy vajon sikerül-e időben, és a feladatokat teljesítve kijutnunk az erdő rejtekeiből. A túrát megelőzően és azt követően csapatonként tettük próbára intelligenciánkat, és töltöttünk ki kvízjátékokat. Minden csapatnak sikerült teljesíteni a célokat, és erre büszkék vagyunk.
A közös hétvégénk második napján is velünk volt Tóth Zoltán tréner, aki ismét szuper feladatokat hozott nekünk. A szombati délelőtt folyamán kisebb csoportokban dolgoztunk. Olyan fejlesztő, építő játékokkal ütöttük el az időt, melyek alatt nem csak jól éreztük magunkat, hanem amelyekből egyben nagyon sok tapasztalatot nyertünk és tanulságokat is levonhattunk. Továbbgondolva hasznosíthatjuk ezeket életünk több területén is.
Utolsó napunkat sem hagytuk kárba veszni, a rossz idő ellenére. Hazautazásunk közben meglátogattuk a Cigány Történeti, Kulturális, Oktatási és Holokauszt Központot. A roma holokauszt létezéséről többen a mai napig nem tudnak, avagy nem akarnak tudni. „A porajmos a második világháborúban a Harmadik Birodalom által a cigányok körében végrehajtott etnikai tisztogatás. Mivel a cigányság kevésbé volt szervezett, mint a zsidóság, és mivel sokukat mindenféle nyilvántartásba vétel nélkül gyilkolták meg, az áldozatok számát nehezebb megállapítani; a becslések 200 000-től 2 000 000-ig terjednek. A zsidó holokauszt árnyékában a porajmos sokáig ismeretlen maradt a közvélemény előtt.” – olvashatjuk a www.holokausztmagyarorszagon.hu weboldalon. Emlékezzünk a roma holokauszt áldozataira, ne hagyjuk, hogy még egyszer előfordulhasson egy tragédia, aki teheti, látogasson el a múzeumba, ahol példaértékű emlékhely alakult!
Az eseménydús hétvége felszabadultan, jó hangulatban telt. Pár nap alatt kissé közelebb kerülhettünk egymáshoz. Reméljük, lesz még alkalmunk ehhez hasonló értékes időtöltésre! Köszönjük szépen a jól megszervezett kirándulást!
Kőszegi Dóra
A program a Nemzeti Tehetségprogram, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és az Emberi Erőforrások Minisztériuma az NTP-SZKOLL-M-15-0003 kódszámú pályázata keretében valósult meg